توضیح مختصر در مورد جشنواره

جشنواره کار صدف یک رویداد با هدف ارتباط مستقیم کارفرما با کارجویان و جذب نیروی کار جوان، نخبه و متخصص می‎باشد. حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و صنعتی در محیط علمی دانشگاه علاوه بر ارتقاء برند سازمانی، حل مسائل و چالش‌های فنی این شرکت‌ها به کمک دانشگاهیان را نیز به دنبال دارد. در فاز اول جشنواره، جهت افزایش مهارت‌های عمومی دانشجویان و کارکنان شرکت‌ها، ورکشاپ های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی برگزار می‎گردد. ارائه‎ی چالش‌های علمی-فناوری شرکت‌ها در دانشکده‌های تخصصی دانشگاه، گامی مؤثر در راستای ترویج رویکرد نوآوری باز و همچنین تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه می‌باشد.

لزوم برگزاری جشنواره صدف

امروزه کشور با بسیاری از نیروهای جوان و با انرژی مواجه است که در سطح عالی از دانشگاه‌های برتر کشور تحصیل نموده‌اند ولی همواره یکی از دغدغه‌های اصلی آن‎ها، یافتن شغل مناسب و مفید برای جامعه و مرتبط با رشته تحصیلی است که در اکثر موارد با شکست مواجه می‎شوند؛ یکی از دلایل اصلی این معضل اجتماعی، عدم ارتباط سازنده صنعت با دانشگاه است. از طرفی یکی از بزرگترین و اصلی‌ترین مشکلات صنایع و بنگاه‌های اقتصادی کشور تأمین نیروی انسانی بامهارت می‎باشد چرا که مسیر ارتباط مناسبی مابین افراد جویای کار و کارفرمایان وجود ندارد و اکثر کارفرمایان به روش‌های متداول قدیمی به تأمین نیروی انسانی خود می‎پردازند.
رفع عواملی که مانع اشتغال کارجویان به‌ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی می‌شود از یک سو و نبودِ بستری مناسب برای ارتباط مستقیم کارفرمایان و کارجویان از سوی دیگر، مجموعه‌ی دانشکار را بر آن داشت تا با برگزاری «جشنواره‎ی کار» فضای مناسبی را برای کارجویان و کارفرمایان فراهم کرده و با پاسخ‌گویی به این نیاز مهم، در رشد و پویایی بازار کار و جامعه‌ی جوان کشور نقش داشته باشد.

اهداف برگزاری جشنواره

• تسهیل جذب نیروی کار جوان، نخبه و متخصص برای شرکت‌ها
• ارتباط مستقیم سرمایه انسانی و کارفرمایان مختلف
• معرفی کارفرمایان و کارآفرینان برتر و موفق جامعه
• آشنایی دانشجویان با دغدغه‎ها و مهارت‌های مورد نیاز کارفرمایان
• برپایی کارگاه‌های آموزشی جهت مهارت‎افزایی دانشجویان و کارکنان شرکت‎ها
• تسهیل برقراری تفاهم‌نا‌مه‌ها و قرار‌داد‌هایی برای انجام پروژه‌های مختلف بین دانشجویان و اعضای محترم هیأت علمی با شرکت‎های حاضر در جشنواره
• فرصتی برای معرفی چالش‎های علمی-فناوری سازمان‎ها در دانشکده‎های تخصصی دانشگاه و ایجاد بستری جهت رفع این چالش‎ها

درباره تیم دانشکار

تیم دانشکار متشکل از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های فنی مهندسی و مدیریتی از دانشگاه‌های تهران، علم‌و‌صنعت و شریف می‌باشد. این تیم کار خود را از سال 1396 در پارک فناوری پردیس آغاز کرده است. دانشکار معتقد است مشکل اصلی بیکاری در کشور با وجود ظرفیت‌های ارزشمند و شمار بالای نیروی انسانی جوان و آماده به کار، عدم وجود مهارت فنی و شخصیتی متناسب در این نیروی جوان می باشد. دانشکار تمرکز خود را بر تعریف جدیدی از کارآموزی قرار داده است، تا از این طریق کارجویانی که رزومه دانشگاهی مناسبی دارند با حضور داوطلبانه در شرکت‌ها توسط خود کارفرمایان و متناسب با نیازهای روز صنعت کشور مهارت لازم را بیاموزند. کارفرمایان نیز از این مدت که هزینه ی چندانی برای کارجو پرداخت نمی کنند برای ارزیابی دقیق تر او استفاده کرده و سپس برای ادامه همکاری بااو تصمیم گیری کنند. دانشکار سعی دارد زاویه نگاه کارجویان و کارفرمایان را به کارآموزی تغییر داده و با کار جدی‌تر، باانگیزه‌تر و با توقع کمتر کارجویان و تعریف پروژه‌های واقعی از طرف کارفرمایان یک تعامل برد‌ برد را برای کارجو و کارفرما طی دوره کارآموزی ایجاد نماید.

دانشکار