نمایشگاه کار دانشگاهی،فرصتی ویژه برای استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوپا
02/10/2018
پنج مهارت نرم (رفتاری) که منجر به استخدام شما می‎شود.
03/09/2018

آیا نمایشگاه کار برای افراد بدون سابقه کاری هم مفید است؟

داشتن مهارت و تخصص عملی مرتبط با شغلی که کارجو درخواست کار در آن را دارد، بسیار مهم است و داشتن آن هزینه زمانی و مالی کارفرما را کاهش خواهد داد. اما از طرفی با توجه به تعداد بالای افراد با استعداد که فرصت داشتن سابقه کار مرتبط برای آموزش این مهارت‌ها را نداشته‌اند، می‌توانند کارفرمایان را به این سمت سوق دهد که خودشان از طریق کارآموزی و کارورزی این مهارت‌ها را در کارجویان ایجاد کنند.
قوانین و معیارهای هر شرکتی برای استخدام، منحصربه‌فرد و مرتبط با استراتژی‌ها و نمودارهای سازمانی مربوط به خود آن سازمان است، لذا نمی‌توان چندان با قاطعیت در مورد باید و نباید روند استخدامی آن‌ها سخن به میان آورد. اما در این راستا کارجویانِ بدون سابقه کاری می‌توانند از ابزارها و روش‌های ویژه‌ای بهره بجویند که راه دیده شدن توسط شرکت‌های معتبر را برایشان کمی هموار می‌کند. از جمله این ابزارها نمایشگاه کار است.

کارآموزی و نمایشگاه کار
نمایشگاه کار این قابلیت را دارد که کارجویان را با کارفرمایانی رو در رو کند که از اعتبار و شهرت تجاری بالایی برخوردارند. چرا که سازمان‏هایی که در نمایشگاه کار حاضر می‌شوند، شناخته‎شده و معتبر هستند. شرکت‎های معتبر دارای اصول روشن برای دوره‎ی کارآموزی هستند و زمان و پرداخت منصفانه‎ای برای این دوره در نظر می‌گیرند. پس نمایشگاه کار می‌تواند محیط امنی از کارفرمایان برای کارجویان فراهم کند، که کارجویان با کمی آمادگی برای حضور در نمایشگاه می‎توانند از این فرصت بهره ببرند.

مزایای کارآموزی برای کارفرمایان
• در اختیار داشتن چندماهه‎ی نیروی کار با انگیزه، جوان و دارای رزومه‎ی دانشگاهی مناسب به‎صورت رایگان یا با دریافتی اندک
• ارزیابی کامل نیروی کار موردنظر خود از نظر فنی و شخصیتی قبل از استخدام
• چسبندگی بالای نیروی جذب‎شده از طریق کارآموزی و ماندگاری بالا در شرکت
• پرورش کم‎هزینه و مطمئن نیروهای آینده‎ی شرکت با آموزش مواردی که شرکت دقیقاً به آن نیاز دارد.
• کاهش بار مسئولیت کارمندان با سپردن برخی وظایف به کارآموزان دانشکاری
• همکاری در پروژه‎های شرکت‎هایی که توانایی استخدام افراد با تجربه و با توقع حقوق بالا ندارند (به‎خصوص شرکت‎های کوچک)

مزیت‎های داشتن یک کارآموزی خوب برای کارجو
 • ورود آسان‎تر به فضای شرکت‎ها : بسیاری از کارجویان برای ورود به شرکت‎ها با مشکل رو به رو هستند و با وجود توانمندی، خلاقیت و انگیزه بالا شرکت‎ها به آن‎ها اعتماد نمی‎کنند. کارآموزی و کارورزی امکان روبه رویی با کارفرمای با سطح توقع پایین‎تر برای اثبات عملی مهارت‎ها، را به کارجو می‎دهد.
• مهارت‎افزایی عملی و تخصصی کارجو در رشته‎ی تخصصی خود در محیط شرکت : کارآموزی محلی است که کارجویان دانش تئوری خود را به صورت عملی اجرا و بر روی پروژه‎های واقعی صنعت پیاده کنند. صنعت امروز کشور، داشتن مهارت را یکی از شروط اصلی به‎کارگیری کارجویان می‎داند درحالی‎که در دانشگاه مهارت‎آموزی واقعی اتفاق نمی‎افتد.
  • افزایش احتمال استخدام در صورت گذراندن دوره کارآموزی : طبق آمار مؤسسه‎ی بین‎المللی nace افرادی که کارآموزی می‎گذرانند، احتمال استخدام آن‎ها 30 درصد افزایش می‎یابد و بعد از دانشگاه مدت‎زمان یافتن شغل، نصف مدت‎زمانی است که سایر افرادی که سابقه کارآموزی ندارند، معمولاً کار پیدا می‎کنند. از طرفی میزان اولین حقوق دریافتی آن‎ها نیز به صورت میانگین 1.5 برابر سایر افراد است.
• آشنایی با فضای کار واقعی و بررسی علایق خود در زمینه‎های کاری مختلف: کارجو می‎تواند با کارآموزی در فضای واقعی، تفاوت‎های میان فضای دانشگاهی و صنعت را ملموس‎تر احساس نماید و در مورد علایق خود به رشته و مدل‎های کاری در شرکت‎ها، اعتماد حاصل کند.
• مواجهه با مسائل واقعی و سنجش و تقویت میزان خلاقیت، اعتماد به نفس و قدرت حل مسئله: در محیط شرکت با پروژه‎ها و مسائلی رو به رو می‎شویم که نیاز حال حاضر آن صنعت است، بنابراین علاوه بر افزایش سطح مهارت تخصصی در مسیر حل این مسائل، قدرت حل مسئله، اعتماد به نفس و خلاقیت کارجویان نیز مورد ارزیابی قرار گرفته و ارتقا می‎یابد.
• افزایش ارتباطات کارجو: یکی از مهم‎ترین فواید کارآموزی غنیمت‎شمردن ارتباطاتی است که در آن به دست می‎آید. در محیط شرکت، افراد با تجربه زیادی در زمینه‎های تخصصی کارآموزان و سایر زمینه‌ها وجود دارد که شاید به این سادگی در محیط‌های دیگر قابل دسترسی نباشند.